KAPA traditsioonid
KAPA klubi vaimu aitavad elus hoida erisugused traditsioonid. Nii on klubiliikmetele ikka korraldatud aastakoosolekuid, liikmed kannavad püsivaid rinnanumbreid, on peetud arvestust treeningutel osalemise üle, on valitud KAPA populaarseimat sportlast ning läkitatud klubikaaslastele postkaarte, kui viibitakse reisil, mis viib asjaosalise Tallinnast rohkem kui 50 km kaugusele!
Mängureeglid
Mängu alustatakse KAPA treeningul alles siis, kui kohale on jõudnud 10 mängijat, kusjuures meeskonnad koostab alati kohalolijaist väikseima rinnanumbriga ehk väärikaim liige. Mängitakse minimatše, mis kestavad 20 punktini. Iga matši kaotajad peavad platsilt lahkuma ning neid asendab uus koosseis, mille moodustavad hiljem saabunud klubiliikmed. Üks meeskond saab korraga väljakul olla mitte rohkem kui järjest kaks mängu.
Numbrid
Kõik klubiliikmed saavad enesele püsinumbrid, mis kantakse nii särkidele kui ka protokollidesse. Numbrid antakse kõikidele igaveseks ning need sõltuvad klubisse vastu võtmise järjekorrast. Esimesed numbrid jagati välja aastal 1963 – kusjuures teada on seegi, et meeskonna esimesed särgid olid oranži värvi!
Nimekirjutus
Kes on tuttav KAPA liikmete nimekirjutuse kommetega, oskab sellest üht-teist välja lugeda ka nimede taga peituvate reaalsete inimeste kohta, isegi kui ta neid tegelikult ei tunne! Teisisõnu – kuigi KAPA liikmeskond on omavahelises suhtluses igati võrdne, leidub teatavaid erisusi nende nimekirjutuses. Nii jäädvustatakse kuni 40-aastaste „noorliikmete“ nimed väikeste tähtedega, 40-50-aastaste nimed tavalises kirjaviisis, üle 50-aastaste nimed läbiva suurtähega ja üle 60-aastaste liikmete eesnimed sõrendatult. Peale selle lisanduvad doktorite ja professorite nimedele tähed va (väga austatud).
Popsportlane
KAPA aasta populaarseima sportlase ehk popsportlase valimised toimuvad traditsiooniliselt aastakoosolekutel aset leidva hääletamise teel. Esimesena pälvis 1962. aastal popsportlase austava tiitli Olev Tapupere (KAPA liige nr 13).
Mängukaaslased
Läbi aegade on KAPA mänginud palju. Lisaks traditsioonilistele võistlustele (Eesti kõrgkoolide võistlused, Balti tehnikaülikoolide spartakiaadid jm) on aegade jooksul sisse seatud sõprussuhteid mitmete võistkondadega: näiteks Tbilisi Riikliku Ülikooli õppejõudude korvpallimeeskonnaga „Kantsõ“, Tampere Tehnikaülikooli meeskonnaga „Hikiliikkujat“, Helsingi advokaatide meeskonnaga „AA“, Tallinna meeskonnaga CAF jne.